counter.hackers.lv
Datums: 13.11.2019 Laiks: 20:46:28

VALODA

 1. LV
 2. EN

COUNTER INFORMĀCIJA

 1. FAQ
 2. Vēsture
 3. Statistika
Vēsture:
 • 2001. gada jūlijs 2001. gads. Sensenos laikos - apmēram 2001. gada pavasarī/vasaras sākumā projekts lēnām tiek uzsākts un bīdīts. Eksperimanti ar libgd un Interbase + PHP. Pirmais ieraksts sistēmas datubāzē 2001. gada 11. jūlijā. Eksperimenti un skaitītāja pirmā versija palaista uz darba servera.

 • 2001. gada oktobris 2001. gada oktobris - tops Iet laiks un sistēmā sāk reģistrēties arvien vairāk un vairāk lietotāju. Sistēma sāk jūtami bremzēt. Tiek realizētas pirmās optimizācijas - datubāzes tabulām sataisīti indeksi (pirms tam nebija, jo tad vēl nezināju, ka var arī tā :) Kādu laiku atkal viss griežas OK. Ik pa laikam notiek dažādas optimizācijas - gan datubāzes gan PHP koda.

 • 2002. gada septembris 2002. gads. Pāriešana uz MySQL datubāzes sistēmu un pārcelšanās uz hackers.lv servera. Atkal vairākas optimizācijas un pāriešana no real-time apstrādi uz caching, t.i. skaitītāja rezultāti tiek ģenerēti ik pa noteiktam laika sprīdim, nevis katram pieprasījumam, un rezultāti saglabāti atsevišķi. Tas ļāva krietni ietaupīt resursus. Visu gadu problēmas ar hostingu - nestabils, bieži bez ārzemju interneta, biežas hostinga maiņas. Gada beigās, pateicoties kompānijai DEAC (liels paldies!), serveris tiek pieslēgts pie ļoti laba hostinga!

 • 2003. gads. Līdz ar LMT piedāvāto bezmaksas iespēju testa režīmā izmantot GPRS tiek uztaisīts skaitītājs mobilo telefonu lapām un iespēja savos mobilajos aparātos redzēt topus. Tiek atzīmēts 50. miljonais skaitījums.

 • 2004. gada septembris 2004. gads. Gads iesākas ar tehniskām problēmām - sistēma (AMD Duron 700Mhz, 832mb RAM) atkal nespēj turēt esošo slodzi - dienas vidū pieprasījumi turas ~10 piepr/sek. Maijā cietais disks smuki nolika karoti ar visiem datiem. Lietotāju datunbāze tika atjaunota no svaiga backupa. Pusgadu skaitītājs nav pieejams. Augustā tiek sākts darbs pie skaitītāja nākamās versijas - jaudīgākas, jo ir skaidrs, ka ar esošo koda bāzi sistēma nav dzīvot spējīga. Notiek eksperimenti un meklēts labākais risinājums. Tiek izveidota speciāla sistēma no šādām komponentēm Slackware, Apache, PHP, Berkeley DB, JFS, Turck MMCache. Tas viss, salikts uz firmas Norge Datorsistēmas dāvāto servera (1x1Ghz P3 (otrs slots pagaidām tukšs), SCSI, 512 RAM ECC) un firmas Metaleks dāvāto 40Gb cieto disku (statistikas uzglabāšanai), dod pārsteidzošus rezultātus - pie tās pašas slodzes, jaudas pietiek atliku likām. Cerams pietiks ilgam laikam :)

 • 2005. gads. Sistēma sasniedz vēl nebijušus rādītājus - diennaktī vairāk kā pus miljons pieprasījumu, dienas periodā vairāk kā 10 piepr./sek.

TOP 100

 1. Šodien
 2. Vakar
 3. Šomēnes
 4. Iepr. mēnesī

TOP 100 XXX

 1. Šodien
 2. Vakar
 3. Šomēnes
 4. Iepr. mēnesī